Gürcistan’da şirket kurma masrafları

 Tercüme işleri- სათარჯიმნო საქმიანობა
Şirket kurma- ფირმის დაფუძვნება
Muhasebe işleri-საბუღალტრო საქმე
Danışmanlık-საკონსულტაციო საქმეები

Gürcistan’da şirket kurma masrafları

Şirket kurmak için ayrılması gereken bütçe 500 . Bu tutara yaklaşık 100 TL vekaletname ve yol parası masraflarını ekleyebilirsiniz. Bu tutara ek olarak aylık ve yıllık olarak periyodik ödenmesi gereken masraflar var. 2) Banka hesabı açma Öğleden önce işlemlerin başladığını varsayarak aynı gün içinde şirket kurma işlemleri tamamlanıyor ve birlikte TBC Bank üzerinden banka hesabı açılıyor. Bu bankanın tercih edilme nedeni PayPal ile çalışıyor olmasıdır. Banka hesabı açıldıktan kartın ulaşması 3 gün kadar sürüyor. Vakit ve konaklama için bütçe ayırma şansınız varsa kartı Gürcistan’da teslim alabilirsiniz. İşlemler bittikten sonra hemen geri dönmeniz halinde vekaletnameye banka kartı almayla ilgili ilaveler yaparak aracı şirkete teslim edilmesi sağlanabilir. Kartı şirketimize teslim edildikten sonra Türkiye’deki adresinize postalanır.

3) Şirket adresi olarak gösterilecek ofis. (250$ – 300$) Normal şartlarda şirket adresi göstermek için bir ofis tutulmalı. En kötü ihtimalle aylık 600  – xxxx$ gibi bir rakam ofis kirasına ayrılması gerekiyor. Ancak şirketimiz size bir ofis adresi sağlayabilir. Bu sayede aylık yüksek mablağlı kira masrafını gider kaleminden silebilirsiniz.

4) Yıllık stopaj (Toplam 100  $) Kira tutarı üzerinden stopaj alınıyor ve yıllık 30  $a tekabül eden bir stopaj ödenmesi gerekiyor. Stopaj her 6 ayda bir 50  $ olarak ödenir. Şirket adresi olarak şirket mülkü gösterildiğinde bu tutarın yarısı olan 150  $‘nin kontrat yapıldığında ödenmesi gerekli.

5 ) Aylık muhasebeci ücreti Aylık Fatura işlem hacmine göre  muhasebeci ücreti değişmektedir. Kabaca örnek vermek gerekirse aylık 40-50 fatura işlenmesi edilmesi halinde yaklaşık 200– 400 Lari muhasebeci ücreti ödenir. Normal şartlarda 500  Lari standart muhasebe ücreti bulunmakta

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir