Eğitim Danışmanlığı

Eğitim Danışmanlığı

Batum’da Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Türk okulu bulunmaktadır. Batum Türk Çok Programlı Anadolu Lisesi; Batum’da yaşayan Türk vatandaşlarının çocuklarına kaliteli eğitim ve öğretim sunmak, onları bulundukları ülke ve anavatanları için nitelikli, üretken, uyumlu bireyler haline getirmeyi amaçlayan Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Türk okulu bulunmaktadır. Okul bünyesinde ilköğretim okulu ve Lise bulunmaktadır.
Batum Türk okulundan mezun olan öğrenciler Türkiye’deki üniversitelere girebilmek için sınav hakkına sahiptirler. Okulda İngilizce, Gürcüce ve Rus dilleri de öğretilmektedir.

Gürcistan’da üniversitelerin çoğunluğu Tiflis’te bulunmaktadır. Üniversiteler uluslararası standartlarda eğitim vermektedir. Üniversitelerin eğitim dilleri Gürcüce başta olmak üzere İngilizce ve Rusça dillerinde yapılmaktadır.

Gürcistan’daki üniversitelerin çoğunluğunun Türkiye’deki üniversitelerle işbirlikleri bulunmaktadır. Bazı üniversiteler Türkiye’deki üniversitelerle öğrenci ve akademisyen değişimi de yapmaktadırlar.

Daha ayrıntılı bilgi için bizimle irtibata geçebilirsiniz:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir